About Us

About Us

Rosblues is een initiatief van:

Rinus van Zuidam
Verantwoordelijk voor Boekingen, Organisatie, Contacten, Sponsorwerving en Algemene zaken.
Sjan van Engelen
Verantwoordelijk voor Financiën, Administratie, Ontwerp drukwerk en Webmaster.

Contact Us

Voor vragen, of opmerkingen.
Klikt u hierboven op onze naam voor het contactformulier!
2005 - Hook Herrera Afdrukken E-mailadres
Historie - Artiesten
Hook Herrera
The Music is a truth you cannot escape. If it has to find you, ... it found me.

Bluesharpspeler, zanger en gitarist Hook Herrera werd in 1960 geboren in San Jose, California. Op jeugdige leeftijd sleepte hij op een karretje een enorme accordeon met zich mee welke hem in hoogte en gewicht overtrof. Het spelen erop van Mexicaanse volksmuziek en polka's ging hem goed af, maar via zijn broer Dennis raakte hij in de band van de blues en begon hij op diens gitaar Jimmie Reed-accoorden te oefenen. Ook het geluid van de mondharmonica liet hem niet koud en met het maaien van grasperken verdiende hij de dollars bij elkaar om zijn eerste Marine band "C" bluesharp te kunnen kopen.

Met het identiteitsbewijs van zijn oudere broer op zak schuimde hij als 14-jarige de clubs in Los Angeles af en kwam in contact met de muziek van o.a. Charlie Musselwhite, Albert Collins, Jimi Hendrix en John Lee Hooker. In die tijd leerde hij zichzelf harmonica spelen door te luisteren naar de platen van Little Walter, Sam Meyers, Sonny Boy Williamson en William Clarke. Gedurende de late jaren '80 begin '90 vertrok Hook naar Austin-Texas met het doel te spelen in de enorme hoeveelheid clubs die deze stad rijk is. Hij leerde er het "vak" kennen als geen ander, maar ook de keerzijde ervan, want drank en drugs kenmerkte zijn bestaan in die tijd. Begin '90 keerde hij terug naar zijn geboortegrond in California, stelde orde op zaken en nam er in 1995 met ster-gitarist Denny Freeman de lice-cd " I'm Gonna Move " op in het "Blue Cafe" in Long Beach, C.A.

De cd zou de ogen openen van het Europese bluespubliek en talrijke optreden op de grote festivals (o.a. Moulin Blues) volgden. Hook werd een graag geziene gast op de Europese podia, zozeer zelfs dat hij eind jaren '90 besloot naar het Spaanse Barcelona te verhuizen. Sindsdien nam hij nog vier cd's op, de laatste het acoustische "Puro Mestizo" waarvoor hij in maart 2004, samen met zijn muzikale partner David Wilkinson op gitaar, een promotionele tour maakte door Belgie en Nederland. Kort na deze tour vertrok Hook tijdelijk naar California om er opnieuw met Denny Freeman, maar ook met Kid Ramos een live-cd op te nemen, ditmaal in The Boogaloo Cafe in Hermosa Beach, C.A. De release van deze live-cd staat gepland in de loop van 2005.

Discografie:
  • I'm Gonna Move (1995)
  • Cross My Heart (1997)
  • Live, Sick in La Boite (1998)
  • Tonite (1998)
  • Puro Mestizo (2004)

Voor meer info zie www.hookherrera.net

Hook Herrera - Rosblues 2005

Foto's gemaakt door EFO-NED.
 

Tickets Voorverkoop

Stichting Rosblues, Rosmalen
Tel: 06-14358038 of 073-5224588

Partycentrum de Kentering, Rosmalen
Tel: 073-5231555

Total Tankstation Bouwmans, Rosmalen

Fietsspecialist Maurice van Hassel, Rosmalen

Concert Info

De Rosblues Zomer Extra
met Peter Koelewijn op
zaterdag 19 juni 2010 kan
helaas niet doorgaan en
wordt verplaatst.

Rosblues Lokatie

Locatie
Partycentrum
de Kentering
Dorpsstraat 54
Rosmalen


Route beschrijving!
Home Historie 2005 - Hook Herrera